Plody Maqui berry (Aristotelia chilensis)

Plody Maqui berry

Maqui berry (Aristotelia chilensis) je tropická palma, která se pěstuje v deštných pralesech v Chile a jižní Argentině. Plody jsou fialovo-černé bobule o průměru 4-6 mm. Plody byly používány v domorodé medicíně andských indiánů. Dnes se maqui bobule používají k výrobě džemů, džusů nebo jako přísada do zpracovaných potravin nebo nápojů. Plody maqui jsou ihned po sklizni lyofilizovány a rozemlety na prášek.

Plody jsou bohaté na flavonoidy a antokyany, které pomáhají bojovat proti volným kyslíkovým radikálům a neutralizují je. Hrají tak důležitou roli v prevenci rakoviny. Maqui je tak doplňkem stravy s největší naměřenou antioxidační hodnotou vůbec. Maqui jsou dále velmi dobrým zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Tlumí hlad, je často používán jako součást dietního režimu na podporu hubnutí.

» Maqui Pure (90 kapslí)

Maqui pure je vynikající doplněk stravy pro zatěžovaný organismus. Obsahuje plody Maqui berry, které je nejsilnější antioxidant mezi tzv. super-ovoci: překonává plody acai i goji (kustovnice).

Koupit můžete také výhodné multibalení (2x90 nebo 3x90 kapslí).

Obr.: Maqui chileno by Morrana (výřez)

«